e – ZONKW – program

Festyn Zielonego Kina

22.03.2013, piątek, godz. 10.00 – 14.00

W kinie napędzanym energią z rowerów zobaczycie filmy o ciemnej stronie elektroodpadów– wykorzystanie krajów tzw. Południa do składowania ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) przykłady Indii, krajów Afryki.  Zapoznacie się także z nowatorskimi rozwiązaniami składowania i odzyskiwania cennych surowców z elektroodpadów, tajemnice recyklingu ZSEE.

W ramach Festynu Zielonego Kina  będą prowadzone plenerowe warsztaty dla dzieci z lokalnych szkół z użyciem dużych, przestrzennych puzzli i gier. Festyny odbywają się w ramach Akcji Zamień elektro -Odpady na Kulturalne Wypady.

 

Akcja Zamień elektro-Odpady na Kulturalne Wypady (e-ZONKW)

23.03.2013, sobota, godz. 10.00 – 14.00

Chcesz się wybrać na film za darmo? A może na spektakl do teatru? Masz ochotę zgarnąć wejściówkę na ściankę wspinaczkową albo na jogę? Przyjdź i wymień zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) na wejściówki do różnych instytucji kulturalnych bądź sportowych w naszym mieście!

Zasady akcji:

Każdy kto przyniesie do nas ZSEE, czyli zużyte lub niepotrzebne urządzenie zasilane na prąd lub baterie (akumulatory), a także świetlówki i żarówki energooszczędne, otrzyma bilet na wybrane wydarzenie kulturalne bądź sportowe.

Recykler Bus from Fundacja EkoRozwoju on Vimeo.

 

Więcej szczegółów:

 www.recykling.org.pl

www.facebook.com/pages/Zamień-elektro-Odpady-na-Kulturalne-Wypady/158481890891154

Comments are closed.